BorO’Camp 2021

„Poslední kontrola kempu před příjezdem“

V našem kempu se mnohé změnilo. Chatky mají nový nábytek, nemusíme brát spacáky (kdo má rád svoje pohodlí a teplo, tak si ho pro jistotu vezme), kompletně předělaná je restaurace a jídelna a hlavně, v kempu se prý usadili milí hosté… Ten dole je jeden z nich. Přikládám foto, abyste se měli na co těšit…

Součástí společenské místnosti je expozice hmyzu v nadživotní velikosti. Najdete zde několik dalších exponátů. Jinak toho mazlíka dole máte nejspíš doma, je jen mnohem menší.

Před odjezdem si prosím ještě všichni dobře prohlédněte, že máte potřebné věci a také zdravotní dokumentaci, přihlášku a COVID dokumenty.

Všechny tréninky máme připravené a doufáme, že už nic neohrozí letošní BorOCamp. Na všechny se těší tým trenérů. Ahoj v neděli.

Uspořádali jsme Bohemii 2021

V minulém týdnu jsme úspěšně uspořádali již 23. ročník mezinárodních 5ti denních závodů v orientačním běhu, Bohemia Orienteering 2021. V okolí Chřibské a Filipova startovalo na 1400 závodníků z 20 zemí světa. I když přípravy a samotnou organizaci komplikovala řada vládních omezení, podařilo se nám uspořádat možná jeden z nejpovedenějších ročníků, který si většina účastníků velmi pochvalovala a to nejen díky vydařenému počasí. Krom dobrého jména, které nám pořadatelství tohoto závodu dělá – vždyť je nazýván vlajkovou lodí českého OB, má tato akce i nemalý ekonomický efekt, který nám umožňuje nadále fungovat v režimu pravidel a výhod, na které jsou členové klubu již mnoho let zvyklí.

Děkujeme všem členům a přátelům našeho klubu, kteří se na organizaci této akce podíleli jak v jejím předstihu, tak v uplynulém týdnu.

Výdej nových dresů

Dorazily nové dresy, zatím však bez podkolenek, které dorazí cca během 14dnů. První možnost vyzvednout si objednané dresy pro ty, kteří si neobjednali podkolenky, případně chtějí dres již na nadcházející závody, je v tuto středu 28.7.2021 od 19,50 hod do 20,30 hod v klubovně.

Zároveň je nutné uhradit částku nad příspěvek klubu – přesnou částku naleznete v odkazu níže (sl. AD). Mějte doplatek připravený přesně.

MS v MTBO – famózní Kryštof opět mistrem světa

V půli června proběhlo ve Finsku Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech MTBO. Člen našeho klubu a opora české reprezentace Kryštof Bogar získal mistrovský titul na sprintu a bronz na middlu, skvěle zajel i poslední úsek štafet.

Sprint a další titul Mistra Světa do sbírky – na trati dlouhé 9,2 km s 29 kontrolami se Kryštof dostal do vedení na K5 a od té doby svůj náskok už jen navyšoval. Čistým plynulým výkonem si suverénně dojel pro první zlatou medaili české výpravy z tohoto mistrovství v čase 22:05 s náskokem 48 s na druhého Švýcara Simona Braendliho.

Middle – Kryštof pokračuje ve výborných výkonech a ve vyrovnaném závodě mužů bere bronz. Kryštof se po špatné volbě postupu na K7, která ho stála přes minutu, ocitl až na 19. místě. Úspěšně ale zbytek závodu stahoval a bez dalších mapových chyb vybojoval bronzovou medaili se ztrátou 1:27 min.

Štafety – průběhem úspěšné, ale ve výsledku nezdařené. Na trati 14,5 km 330 m převýšení a 22 kontrol rozjel Jiří Hradil závod na výbornou a předával Vojtěchu Ludvíkovi na šestém místě. Ludvík stáhl pořadí na místo čtvrté. Finishman Kryštof Bogar si závod užil a již na průjezdu ho publikum mohlo pozorovat v čele, s náskokem necelé minuty. To už se ale na shromaždišti události změnily. K českému ležení se donesla zpráva, že štafeta je diskvalifikovaná. Po krátkém prozkoumání byla informace zpřesněna na chybějící kontrolu č. 2 na 1. úseku. Jiří Hradil si ve sledu událostí nedočetl kód kontroly. „Stává se mi to jednou za 10 let,“ okomentoval. Kryštof Bogar tak sice dofinišoval na prvním místě, ale již bez aplauzu přihlížejících.

V dalších dvou závodech ve kterých se Kryštof postavil na start obsadil 14. místo v závodě s hromadným startem a 17. místo na longu.

Bohemia 2021 – rozdělení pořadatelů

V odkaze níže naleznete rozdělení pořadatelů na jednotlivé úseky při organizaci závodů Bohemia v termínu 21.-25.7.2021. Připomínám, že aktivní pomoc na této akci je základní povinností všech členů klubu. Pokud by někdo nemohl, je povinen to včas oznámit vedoucímu úseku a ideálně za sebe sehnat náhradu pokud to bude nutné.

Pokud se někdo v seznamu nenašel a má možnost a chuť pomoci, oslovte konkrétního vedoucí úseku, případně ředitele závodu.

Poslední trénink před prázdninami

Městský sprint s hromadným startem v Kamenickém Šenově

Poslední trénink před prázdninami uspořádáme zítra, v Kamenickém Šenově. Sraz bude u ZŠ Prácheň v 16:00. Můžete zde zdarma zaparkovat. Na start půjdeme všichni společně k Panské skále. Protože se jedná o poslední trénink, netradičně ho uspořádáme jako závod s hromadným startem, abyste si užili atmosféru prvních úseků štafet. Startovat budeme ve vlnách podle skupin, pro veterány, kteří by nechtěli startovat hromadně, bude připravena krátká a dlouhá trať s intervalovým startem.

Po tréninku se přesuneme zpátky k ZŠ Prácheň a následně si opečeme buřty. Ne všichni jíte uzeninu, takže pro vás připravíme pití, ale uzeninu si prosím vezměte vlastní, dle chuti. Nějaké pečivo, hořčici nebo kečup mít také budeme.

Na všechny se těším vaši trenéři 🙂

Seřadiště ZDE.

Bohemia orienteering 2021 bude

V termínu 21.-25.7.2021 uspořádáme již 23. ročník mezinárodních pětidenních závodů Bohemia orienteering s centrem v Novém Boru a etapami v Chřibské a Filipově u České Kamenice. Rezervujte si tento termín ve svých kalendářích, neboť aktivní pomoc na této akce je základní povinností každého člena klubu a podmínkou pro čerpání klubových výhod.

Níže uvádím přehled vedoucích jednotlivých úseků, kterým se již můžete sami hlásit nebo kteří vás sami osloví.

Prezentace – Jana Pávková; Výpočetní středisko – Ota Balák; Doprava a parkování – Boris Doškář; Start – Pavel Dikoš; Zanašeči – David Nehasil; Cíl – Monika Tučková; Technická četa – Petr Pavlovec; Vyhlášení – Šárka Folbrechtová; Občerstvovačky – Petr Spejchal; Informace a prodej – Miloš Průcha; Školka – Katka Kameníková.

Žebříček B 19.-20.6.

Příští víkend se konají dva závody žebříčku B – Čechy západ v obci Bílichov poblíž Slaného.
Na závody je přihlášeno něco přes 30 našich závodníků. Doprava osobními auty je řešena přes nový přihláškový systém. Kdo si požádal o dopravu byl přes funkci spolujízda přiřazen k řidičům. Ostatní se dopravují individuálně (podmínky pro vyplacení cestovného jsou dané v klubových podmínkách na sezonu).
Na noc se vracíme domů. Část závodníků (žáci, dorost) spí v místě (stany, chatky) pod vedením Míry Patky.
Vedoucí výpravy je M.Patka.
Informace jsou v orisu https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6022

Nové závodní dresy – závazné objednávky

Níže naleznete podobu nových závodních dresů (je tam drobná chybka u kalhot – nebude tam ta žlutá část na vnitřní straně stehna). Zájemci (pouze členové klubu) mají možnost si objednat do neděle 13.6.2021 na mailu tomas.vacha@stavmat.cz (nelekejte se hlášky, že jsem mimo ČR, každou objednávku potvrdím).

Níže je přehled členů, kteří mají nárok na příspěvek klubu 50% (či 100%) z pořizovací ceny. Příspěvek však může každý člen obdržet pouze na 1 dres, 1 kalhoty, 1 podkolenky a 1 čelenku. Pokud by si někdo objednával více kusů platí u kusů nad rámec uvedeného plnou cenu.

Objednávat je možno z níže uvedených typů provedení (avšak bez možnosti jakýchkoli úprav – dlouhý rukáv, dlouhé kalhoty, něco zkrátit apod). Velikosti si někteří vyzkoušeli, ostatní nechť vybírají podle velikostních tabulek zde.

Objednávejte výhradně velikosti podle označení v tabulkách, u podkolenek pak 34-36; 36-39; 39-41; 41-43, 43-46. Nemá smysl, aby někdo posílal jiná upřesnění (či například k podkolenkám, že chce „osmičky“).

Nabídka k výběru:

Dres

a) Active mesh (síťovaný) 520Kč Orienteering Jersey | Oland teamwear Orienteering | Cycling | Running (olandsport.com).

b) Active comfort Jersey (plný) 630Kč Orienteering Jersey | Oland teamwear Orienteering | Cycling | Running (olandsport.com)

Kalhoty

  1. Active strong pants (dedáč) 630Kč Orienteering Pants | Oland teamwear Orienteering | Cycling | Running (olandsport.com)
  2. elastické ¾ dámské 630Kč 3/4 Tights | Olandsport teamwear Orienteering | Cycling | Running
  3. elastické ¾ pánské 630Kč 3/4 Tights| Olandsport teamwear Orienteering | Cycling | Running.

Podkolenky (modrá barvě k dresu) 190Kč Orienteering socks – Neon Blue color, limited | Olandsport teamwear (velikosti 34-36; 36-39; 39-41; 41-43, 43-46)

Čelenka 60Kč Headband | Olandsport teamwear

mesh

comfort
čelenka