Bohemia orienteering 2021 bude

V termínu 21.-25.7.2021 uspořádáme již 23. ročník mezinárodních pětidenních závodů Bohemia orienteering s centrem v Novém Boru a etapami v Chřibské a Filipově u České Kamenice. Rezervujte si tento termín ve svých kalendářích, neboť aktivní pomoc na této akce je základní povinností každého člena klubu a podmínkou pro čerpání klubových výhod.

Níže uvádím přehled vedoucích jednotlivých úseků, kterým se již můžete sami hlásit nebo kteří vás sami osloví.

Prezentace – Jana Pávková; Výpočetní středisko – Ota Balák; Doprava a parkování – Boris Doškář; Start – Pavel Dikoš; Zanašeči – David Nehasil; Cíl – Monika Tučková; Technická četa – Petr Pavlovec; Vyhlášení – Šárka Folbrechtová; Občerstvovačky – Petr Spejchal; Informace a prodej – Miloš Průcha; Školka – Katka Kameníková.

Žebříček B 19.-20.6.

Příští víkend se konají dva závody žebříčku B – Čechy západ v obci Bílichov poblíž Slaného.
Na závody je přihlášeno něco přes 30 našich závodníků. Doprava osobními auty je řešena přes nový přihláškový systém. Kdo si požádal o dopravu byl přes funkci spolujízda přiřazen k řidičům. Ostatní se dopravují individuálně (podmínky pro vyplacení cestovného jsou dané v klubových podmínkách na sezonu).
Na noc se vracíme domů. Část závodníků (žáci, dorost) spí v místě (stany, chatky) pod vedením Míry Patky.
Vedoucí výpravy je M.Patka.
Informace jsou v orisu https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6022

Nové závodní dresy – závazné objednávky

Níže naleznete podobu nových závodních dresů (je tam drobná chybka u kalhot – nebude tam ta žlutá část na vnitřní straně stehna). Zájemci (pouze členové klubu) mají možnost si objednat do neděle 13.6.2021 na mailu tomas.vacha@stavmat.cz (nelekejte se hlášky, že jsem mimo ČR, každou objednávku potvrdím).

Níže je přehled členů, kteří mají nárok na příspěvek klubu 50% (či 100%) z pořizovací ceny. Příspěvek však může každý člen obdržet pouze na 1 dres, 1 kalhoty, 1 podkolenky a 1 čelenku. Pokud by si někdo objednával více kusů platí u kusů nad rámec uvedeného plnou cenu.

Objednávat je možno z níže uvedených typů provedení (avšak bez možnosti jakýchkoli úprav – dlouhý rukáv, dlouhé kalhoty, něco zkrátit apod). Velikosti si někteří vyzkoušeli, ostatní nechť vybírají podle velikostních tabulek zde.

Objednávejte výhradně velikosti podle označení v tabulkách, u podkolenek pak 34-36; 36-39; 39-41; 41-43, 43-46. Nemá smysl, aby někdo posílal jiná upřesnění (či například k podkolenkám, že chce „osmičky“).

Nabídka k výběru:

Dres

a) Active mesh (síťovaný) 520Kč Orienteering Jersey | Oland teamwear Orienteering | Cycling | Running (olandsport.com).

b) Active comfort Jersey (plný) 630Kč Orienteering Jersey | Oland teamwear Orienteering | Cycling | Running (olandsport.com)

Kalhoty

  1. Active strong pants (dedáč) 630Kč Orienteering Pants | Oland teamwear Orienteering | Cycling | Running (olandsport.com)
  2. elastické ¾ dámské 630Kč 3/4 Tights | Olandsport teamwear Orienteering | Cycling | Running
  3. elastické ¾ pánské 630Kč 3/4 Tights| Olandsport teamwear Orienteering | Cycling | Running.

Podkolenky (modrá barvě k dresu) 190Kč Orienteering socks – Neon Blue color, limited | Olandsport teamwear (velikosti 34-36; 36-39; 39-41; 41-43, 43-46)

Čelenka 60Kč Headband | Olandsport teamwear

mesh

comfort
čelenka

Sobotní bouřlivý Ortel a nedělní zelená džungle na Lesné

Dalším závodem ještědského žebříčku byla námi pořádaná klasika kolem Ortelu. Někdo přeci jen neodolal a na Ortel se podíval, někteří svůj závod dokonce stihli suchou nohou. Velká část závodníků si mohla vychutnat „letní deštík“, který cesty změnil bleskurychle ve slušné potoky. Za zvuku hromů se do cíle v jednotlivých kategoriích hodnocených do oblasti dostali nejdříve tito naši závodníci:

D10Ela Michálková2. místo
D12Eliška Ouzká4. místo
D14Bára Lamačová1. místo
D16Eliška Koudelková2. místo
H12Jonáš Kovanda4. místo
H14Kryštof Patka3. místo
H16Šimon Jelínek6. místo

Zatím co naši reproši bojovali v neděli na strmých svazích pískovcové divočiny ve Filipově, naši závodníci měřili své síly na posledním jarním oblastním žebříčku, který uspořádali kamarádi ze stadionu v novoborské džungli. Nemajíce mačety museli se naši závodníci prodírat zeleným peklem a brodit v hlubokých bažinách. Ale i takový je orienťák a kopřivy jsou dobrá prevence revma…

V celkem pěkném počasí se do cíle prodrali a probrodili nejrychleji tito závodníci:

D10Ela Michálková4. místo
D12Marie Soukupová1. místo
D14Bára Lamačová3. místo
D16Eliška Koudelková3. místo
D18Terka Průšková3. místo
H10Lukáš Kocman2. místo
H12Víťa Lamač1. místo
H14Kryštof Patka7. místo

Ani veteráni nezůstali pozadu a slušně bodovali. Vzhledem k jejich počtu uvádím jen medailové pozice. Nejlepší byla Ivana Úlehlová a Leontýna Křtěnská, které si doběhly pro pomyslnou zlatou medaili, v mužích potom Honzáno Svoboda a Zdeněk Úlehla na 1. místě a Marwin Šrůta a Jarda Krejčí na 2. místě. Všem našim závodníkům gratulujeme.

WOC 2021 – nominační klasika

Pekka představil v neděli krásu a divokost místní přírody a prohnal skoro 300 závodníků ze skoro celého světa přes údolí a hřbety ve Filipově. Pro ty z vás, kteří jste byli na nedělní džungli by StB, přikládám galerii, abyste si udělali představu o krásné atmosféře tohoto náročného závodu. Vedro až se prášilo od huby, lesy plné zvěře, pískovcových skal a strmých údolí. Prostě taková parádní česká divočina. Možná proto se podařilo zachytit Terku Janošíkovou částečně schovanou za stromem s indiánským výrazem ve tváři a mnoho dalších, kteří měli válečné maskování od černého prachu po celém těle.

Pro představu také přikládám mapu pro mužskou kategorii A. Kdo by si myslel, že holky to měly o poznání lehčí, tak by se pletl. Myslím, že si všichni hodně sáhli na dno svých sil. Pekka je holt ďábel v beránčím rouše.

Víkendové závody 5.-6.6.

Příští víkend se konají dva oblastní žebříčky. V sobotu pořádá náš klub ve Sloupu v Čechách, v neděli pořádá Stadion Nový Bor přímo v Novém Boru.
Doprava na oba závody je individuální.
Věnujte opět zvýšenou pozornost covid opatřením – nutnost vyplnění čestného prohlášení pro závodníky, atd…

Sobota : většina našich členů je součástí pořadatelského týmu, který řídí Boris Doškář (ředitel závodu), žákům, dorostencům a části veteránů bylo umožněno startovat.
Informace o pořádání získáte u vedoucích úseků, případně u Borise Doškáře.
Informace o vlastním závodě jsou zde : https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6405

Neděle : nedělní OŽ pořádá STB, centrum je v ZŠ U Lesa. Informace o závodě jsou zde :
https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6399

Závody 30.5. TJN

V neděli 30.5. se koná první letošní oficiální závod v OB. Je zařazený do žebříčku B – Čechy západ a zároveň se jedná o oblastní žebříček Ještědské oblasti.
https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6544

Věnujte prosím pozornost těmto věcem :
1. Nutnost vyplnění čestného prohlášení ohledně covid – formulář je ke stažení na Orisu na stránce závodu
2. Popisy jsou ke stažení v Orisu na stránce závodu
3. Na závody bude vypraven autobus – na dopravu busem je přihlášeno 19 závodníků.
Autobus pojede následovně :
7:45 Č.Lípa zastávka Borská (na Severu)
8:00 N.Bor náměstí
8:10 Cvikov zastávka
předpokládaný odjezd ze závodů 14:00-14:30

Provozovatel autobusu doporučuje při cestě busem mít roušku nebo respirátor.

Vedoucí : Petr Jeřábek a Tereza Jeřábková

Zkouška dresů

Dorazila zkušební sada od výrobce nových závodních dresů. Přestože zatím není znám vítězný návrh, máte možnost si již nyní vyzkoušet zkušební sadu pro následný správný výběr velikosti. Možnost bude ve dvou termínech: sobota 29.5.2021 18 – 19hod, úterý 1.6.2021 19 – 19,45hod. Vždy v klubovně.

Finalisté pro klubové dresy

Ahoj orienťáci, v rámci veřejného hlasování s velkou převahou vyhrály dresy č. 11 a č. 13 a proto finální hlasování proběhne už jen pro tyto dva designy. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přípravě návrhů podíleli a také děkuji těm, kteří se aktivně zajímali o to, jak budou finální dresy vypadat a jak upravit návrhy co nejlépe, aby byly pěkné ale i funkční. Hlasovat budeme do konce týdne. Prosím, každý hlasujte jen jednou. V zápisu do seznamu duplicitní hlasy poznáme podle vaši internetové adresy.

Níže tedy obrázky finalistů, pro které prosím hlasujte pomocí tlačítek „Líbí“ níže.

Návrh 11 – úprava designu kalhot
Návrh 13 – originální návrh s možností úpravy kalhot

Výsledky původního hlasování

NávrhCelkem hlasů
13
23
33
439
53
63
73
89
99
1081
11123
1269
13123
143
1515
1639