Náš klub byl úspěšný na MOF 2024!!!

Začátkem ledna se 17 členů našeho klubu vydalo na portugalský ostrov věčného jara na 3denní závody Madeira Orienteering Festival (12. až 14.1.2024)

Po hladkém přistání na jedné z nejnebezpečnější dráze v Evropě, jsme naplno využili skoro týdenní možnost k prozkoumání ostrova a adaptaci na, pro nás lednově nezvyklé, teploty + 18 až 23⁰C.

Podařilo se nám mimo jiné zdolat nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862mnm), užít si „nesmyslné“ výhledy při výletech po množství levád, koupat se v oceánu, poznat hlavní město Funchal a ochutnat nejen CORAL, ale i místní kulinářské speciality a drinky (Espadu, Espetadu, Bolo de caco, Bolo do mel a Ponchu, Ginju a Nikitu).

Samotné závody začaly čtvrtečním tréninkem na nejvýchodnější části ostrova (Ponta de Sao Lourenco), který mapově navazoval na třetí etapu tj. otevřený terén, plný srázků, údolíček a dalších detailů.

Dosavadní štěstí na počasí nás začalo opouštět až na 1.etapu, noční sprint na golfovém hřišti (Palheiro), kde se k mírnému dešti přidala mlha s viditelností místy do 5m, na kterou je jakákoliv čelovka krátká.. Mapa a postupy na Livelox – MOF2024 day1 (night sprint Palheiro Golf)

2.etapu dokonce museli pořadatelé z důvodu přívalových dešťů přemístit z plánovaného lesního middlu v horách na druhou stranu ostrova a uskutečnit „plan B“ a to urban middl v Boa Ventuře. Mapa a postupy na Livelox – MOF2024 day2 (urban middle Boa Ventura)

3.etapa se vrátila na middl ve východní části ostrova do otevřeného terénu, který byl proti tréninku výrazně náročnější a to nejen převýšením, ale i množstvím bahna a bodláků. Mapa a postupy na Livelox – MOF2024 day3 (middle Ponta de Sao Lourenco)

Díky našemu počtu a skvělým individuálním, etapovým i celkovým výsledkům se nám podařilo získat 1. místo v soutěži klubů před azorskými CAOS a místními běžci z CMo Funchal.

A jak se nám dařilo individuálně?

Jonáš PatkaT101.místo v E1; E2 a E3celkově 1.místo
Michael MacharováD21A1.místo v E1; 2.místo v E3celkově 3.místo
Kateřina PatkováD453.místo v E1 
Olga KoutnáD501.místo v E1; E3 
Marek PatkaH183.místo v E1; 3.místo v E2; 1.místo v E3celkově 2.místo
Kryštof PatkaH182.místo v E1; 2.místo v E2celkově 3.místo
Jan PavlovecH21E3.místo v E1celkově 4.místo
Otakar BalákH401.místo v E3celkově 3.místo
Miroslav PatkaH453.místo v E1; 3.místo v E2celkově 2.místo

Kromě klubové výhry jsme si všichni přivezli množství zážitků a všem (včetně chobotnice a krtka) se nakonec podařilo dostat v pořádku domů 🙂

Více na info na https://madeiraorienteering.com + fotek našich členů od pořadatelů na /wp-content/gallery/mof-2024/

Tak snad někdy příště znovu a nebo koncem května na Azorech https://oricaos.com/449203485/azores-city-race/ ???

OB

BorO’Camp 2022

Termín letošního BorO’Campu se nezadržitelně blíží. Minulý rok jsme vám dali příležitost vyjádřit se k tomu, jak by měl vypadat ideální program. Chtěli jste více her a proto jsme ho doplnili o celotáborovou hru, do které budete získávat body svými výsledky z tréninků i dalších bojových a strategických her. Těch vás čeká 6 včetně velké noční…

Hrací plán si můžete prohlédnout níže.

Veteraniáda – rozdělení pořadatelů

V termínu 28.6. (pátek) – 30.6.2024 (neděle) pořádáme Veteraniádu ČR. Páteční sprint proběhne v České Lípě, víkendové lesní disciplíny v Okřešicích.

ZDE naleznete rozdělení pořadatelů na úseky. Kontaktujte svého vedoucího úseku pro bližší informace. Případnou neúčast hlaste také jemu. Členové klubu nad 15 let, kteří nejsou v přehledu uvedeni a mají možnost se pořádní účastnit – nabídněte se některému z vedoucích. Doprava z N.Boru do cíle a zpět bude zajišťována os. auty dle dispozic vedoucích.

POZOR: v pátek 28.6. ve 12,00 budeme nakládat materiál u klubovny (auta vedoucích a dodávky), následuje od cca 13hod stavění cíle a shromaždiště v České Lípě. V sobotu 29.6. od 6,30hod stavba cíle a shromaždiště v Okřešicích. Prosím o maximální účast všech, kteří mohou v pátek a sobotu pomoci při stavbě shromaždiště.

Žebříček B – Pardubice

Nadcházející víkend pořádá oddíl LPU celkem 3 závody žebříčku B. Na závody se jede osobními auty – řidiči a pasažéři jsou rozepsáni v klubovém přihláškovém systému. (Valaškovo auto jede v 8,15 z náměstí)
Ubytování je zajištěno v RS Krasnice. Kdo má objednanou polopenzi, tak ji na místě uhradí vedoucímu výpravy, kterým je Tomáš Vácha.

Vzhledem k tomu, že má pršet doplňuji, že mapy všech tří závodů mají rozměr A4.

O víkendu Saxbo a štafety

O víkendu 25-26.5. se konají dva závody OŽ – SAXBO, pořádá Chrastava. V sobotu navíc odpoledne Oblastní mistrovství štafet.
Na oba závody jede autobus.
Sobota : odjezd Č.Lípa sever 7:00, Nový Bor náměstí 7:15, autobus staví i ve Cvikově na sídlišti
Návrat autobusu až po odpoledních štafetách

Neděle : odjezd Č.Lípa sever 7:15, Nový Bor náměstí 7:30, autobus staví i ve Cvikově na sídlišti