Tréninkové skupiny

Důležité informace pro nové Orienťáky a rodiče

Prosíme sledujte naše webové stránky pro aktuální informace o trénincích a také facebookovou skupinu OK Jiskra Nový Bor – děti, kterou využíváme pro operativní komunikaci.

Motto

Krása orientačních sportů spočívá především v tom, že se dají dělat v každém věku, prakticky až do smrti. Když k tomuto sportu přičichnete, už se nejspíš nikdy neodtrhnete a nikdy vás nepřestane bavit, jak na stejných závodech soutěží malé děti ale i devadesátiletí staříčkové a stařenky. Stát se orienťákem znamená patřit do obrovské sportovní rodiny, na kterou se po celý svůj život můžete kdykoliv spolehnout.

Struktura a organizace tréninkových skupin

Tréninkové skupiny jsme rozdělili do čtyř barev. Naše svěřence do jednotlivých skupin řadíme podle jejich výkonnosti a zkušenosti. Může se tedy stát, že úplný začátečník, který začne s orientačním během v 15 letech, bude ve skupině společně s 8 letými svěřenci. Je to dáno tím, že v orientačním běhu se práci s mapou musí každý učit krok za krokem, od úplných základů.

Modrá skupina – úplní začátečníci, pro děti od 7 let
Zelená skupina – pro ty, co už nějakou zkušenost mají a jsou schopni se samostatně     pohybovat po jednoduchých navigačních objektech
Oranžová – pokročilejší práce s mapou, pohyb v terénu, základy navigace podle vrstevnic, tréninkový plán obsahuje i běžecké tréninky
Červená –  náročné navigační techniky, příprava pro dorostenecké kategorie, součástí tréninkového plánu je několik běžeckých tréninků týdně a individuální tréninkový plán
Černá – junioři a rodiče nebo někteří veteráni, kteří s námi chodí na mapové i běžecké tréninky

Začít s orientačním během se dá v každém věku. Ideální je to kolem 8 let, kdy již žáci mají schopnost dlouhodobějšího soustředění a jsou schopni částečného abstraktního myšlení, které je důležité pro některé mapové techniky.

Tréninkové skupiny a kontakty na trenéry

Červená a černá skupina:

Miroslav Patka, 724 058 360, miroslav.patka@mols.cz

Karolína Staňová, 774 502 328, kajastanova@seznam.cz

Jan Pavlovec, 774 560 998, pavlovcik.j@seznam.cz

Oranžová skupina:

Monika Tučková, 775 284 658, tuckova.monika@atlas.cz

Magdaléna Špeldová, 605 212 102, speldovkam@seznam.cz

Zelená skupina:

Kateřina Kameníková, 777 713 909, katerina.kamenikova@invavd.cz

Olga Koutná, 736 766 518, koutna@smetankanovybor.cz

Modrá skupina:

Kateřina Patková, 733 167 451, katerina.patkova@mols.cz

Zuzana Votýpková, 736 695 910, mmartas@seznam.cz

Tereza Jeřábková, 724 111 706, terkishead@post.cz

Registrace do klubu

Pro registraci do klubu si prosím stáhněte přihlášku ZDE a vyplněnou, podepsanou rodiči ji pošlete na adresu hlavního trenéra nebo ředitele klubu. Veškeré kontakty naleznete na stránkách. Také ji můžete jednoduše přinést na trénink a předat svému trenérovi.

Malé děti do kategorie DH12 se hlásí přes smetanku a kromě registrace v klubu, která je opravňuje ke startování na závodech jsou zapsány do kroužku orientačního běhu.

Přihlašování na závody

Za přihlašování dětí jsou zodpovědní rodiče. Pozor, od 2021 máme nový přihlašovací systém. Pro stávající uživatele byly vygenerovány přihlašovací údaje. V případě, že jste je neobdrželi, kontaktujte miroslav.patka@mols.cz.

K dispozici je návodné video, které je k zobrazení ZDE.

Pozor, pokud sebe nebo své dítě přihlásíte na závod a následně se neúčastníte, budete hradit startovné dle platných předpisů klubu. Není to sice moc peněz, ale je to zbytečné. Pokud tedy víte, že se nemůžete účastnit s předstihem, určitě se odhlašte případně kontaktujte správce sportovní činnosti klubu Petra Karvánka karvanekp@seznam.cz.