Tréninkové skupiny

Důležité informace pro nové Orienťáky a rodiče

Prosíme sledujte naše webové stránky pro aktuální informace o trénincích a také facebookovou skupinu OK Jiskra Nový Bor – děti, kterou využíváme pro operativní komunikaci.

Motto

Krása orientačních sportů spočívá především v tom, že se dají dělat v každém věku, prakticky až do smrti. Když k tomuto sportu přičichnete, už se nejspíš nikdy neodtrhnete a nikdy vás nepřestane bavit, jak na stejných závodech soutěží malé děti ale i devadesátiletí staříčkové a stařenky. Stát se orienťákem znamená patřit do obrovské sportovní rodiny, na kterou se po celý svůj život můžete kdykoliv spolehnout.

Struktura a organizace tréninkových skupin

Tréninkové skupiny jsme rozdělili do čtyř barev. Naše svěřence do jednotlivých skupin řadíme podle jejich výkonnosti a zkušenosti. Může se tedy stát, že úplný začátečník, který začne s orientačním během v 15 letech, bude ve skupině společně s 8 letými svěřenci. Je to dáno tím, že v orientačním běhu se práci s mapou musí každý učit krok za krokem, od úplných základů.

Modrá skupina – úplní začátečníci, pro děti od 7 let
Zelená skupina – pro ty, co už nějakou zkušenost mají a jsou schopni se samostatně     pohybovat po jednoduchých navigačních objektech
Oranžová – pokročilejší práce s mapou, pohyb v terénu, základy navigace podle vrstevnic, tréninkový plán obsahuje i běžecké tréninky
Červená –  náročné navigační techniky, příprava pro dorostenecké kategorie, součástí tréninkového plánu je několik běžeckých tréninků týdně a individuální tréninkový plán
Černá – to jsou většinou rodiče našich žáků nebo někteří veteráni, kteří s námi chodí na mapové i běžecké tréninky

Začít s orientačním během se dá v každém věku. Ideální je to kolem 8 let, kdy již žáci mají schopnost dlouhodobějšího soustředění a jsou schopni částečného abstraktního myšlení, které je důležité pro některé mapové techniky.

Tréninkové skupiny a kontakty na trenéry

Červená skupina:

Miroslav Patka, 724 058 360, miroslav.patka@mols.cz

Karolína Staňová, 774 502 328, kajastanova@seznam.cz

Jan Pavlovec, 774 560 998, pavlovcik.j@seznam.cz

Oranžová skupina:

Monika Tučková, 775 284 658, tuckova.monika@atlas.cz

Magdaléna Špeldová, 605 212 102, speldovkam@seznam.cz

Zelená skupina:

Kateřina Kameníková, 777 713 909, katerina.kamenikova@invavd.cz

Olga Koutná, 736 766 518, koutna@smetankanovybor.cz

Modrá skupina:

Kateřina Patková, 733 167 451, katerina.patkova@mols.cz

Zuzana Votýpková, 736 695 910, mmartas@seznam.cz

Tereza Jeřábková, 724 111 706, terkishead@post.cz

Přihlašování na závody

Za přihlašování dětí jsou zodpovědní rodiče. Pozor, od 2021 máme nový přihlašovací systém. Pro stávající uživatele byly vygenerovány přihlašovací údaje. V případě, že jste je neobdrželi, kontaktujte miroslav.patka@mols.cz.

K dispozici je návodné video, které je k zobrazení ZDE.

Pozor, pokud sebe nebo své dítě přihlásíte na závod a následně se neúčastníte, budete hradit startovné dle platných předpisů klubu. Není to sice moc peněz, ale je to zbytečné. Pokud tedy víte, že se nemůžete účastnit s předstihem, určitě se odhlašte případně kontaktujte správce sportovní činnosti klubu Petra Karvánka karvanekp@seznam.cz.