Náš klub byl úspěšný na MOF 2024!!!

Začátkem ledna se 17 členů našeho klubu vydalo na portugalský ostrov věčného jara na 3denní závody Madeira Orienteering Festival (12. až 14.1.2024)

Po hladkém přistání na jedné z nejnebezpečnější dráze v Evropě, jsme naplno využili skoro týdenní možnost k prozkoumání ostrova a adaptaci na, pro nás lednově nezvyklé, teploty + 18 až 23⁰C.

Podařilo se nám mimo jiné zdolat nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862mnm), užít si „nesmyslné“ výhledy při výletech po množství levád, koupat se v oceánu, poznat hlavní město Funchal a ochutnat nejen CORAL, ale i místní kulinářské speciality a drinky (Espadu, Espetadu, Bolo de caco, Bolo do mel a Ponchu, Ginju a Nikitu).

Samotné závody začaly čtvrtečním tréninkem na nejvýchodnější části ostrova (Ponta de Sao Lourenco), který mapově navazoval na třetí etapu tj. otevřený terén, plný srázků, údolíček a dalších detailů.

Dosavadní štěstí na počasí nás začalo opouštět až na 1.etapu, noční sprint na golfovém hřišti (Palheiro), kde se k mírnému dešti přidala mlha s viditelností místy do 5m, na kterou je jakákoliv čelovka krátká.. Mapa a postupy na Livelox – MOF2024 day1 (night sprint Palheiro Golf)

2.etapu dokonce museli pořadatelé z důvodu přívalových dešťů přemístit z plánovaného lesního middlu v horách na druhou stranu ostrova a uskutečnit „plan B“ a to urban middl v Boa Ventuře. Mapa a postupy na Livelox – MOF2024 day2 (urban middle Boa Ventura)

3.etapa se vrátila na middl ve východní části ostrova do otevřeného terénu, který byl proti tréninku výrazně náročnější a to nejen převýšením, ale i množstvím bahna a bodláků. Mapa a postupy na Livelox – MOF2024 day3 (middle Ponta de Sao Lourenco)

Díky našemu počtu a skvělým individuálním, etapovým i celkovým výsledkům se nám podařilo získat 1. místo v soutěži klubů před azorskými CAOS a místními běžci z CMo Funchal.

A jak se nám dařilo individuálně?

Jonáš PatkaT101.místo v E1; E2 a E3celkově 1.místo
Michael MacharováD21A1.místo v E1; 2.místo v E3celkově 3.místo
Kateřina PatkováD453.místo v E1 
Olga KoutnáD501.místo v E1; E3 
Marek PatkaH183.místo v E1; 3.místo v E2; 1.místo v E3celkově 2.místo
Kryštof PatkaH182.místo v E1; 2.místo v E2celkově 3.místo
Jan PavlovecH21E3.místo v E1celkově 4.místo
Otakar BalákH401.místo v E3celkově 3.místo
Miroslav PatkaH453.místo v E1; 3.místo v E2celkově 2.místo

Kromě klubové výhry jsme si všichni přivezli množství zážitků a všem (včetně chobotnice a krtka) se nakonec podařilo dostat v pořádku domů 🙂

Více na info na https://madeiraorienteering.com + fotek našich členů od pořadatelů na /wp-content/gallery/mof-2024/

Tak snad někdy příště znovu a nebo koncem května na Azorech https://oricaos.com/449203485/azores-city-race/ ???

OB

Napsat komentář