MS v MTBO – famózní Kryštof opět mistrem světa

V půli června proběhlo ve Finsku Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech MTBO. Člen našeho klubu a opora české reprezentace Kryštof Bogar získal mistrovský titul na sprintu a bronz na middlu, skvěle zajel i poslední úsek štafet.

Sprint a další titul Mistra Světa do sbírky – na trati dlouhé 9,2 km s 29 kontrolami se Kryštof dostal do vedení na K5 a od té doby svůj náskok už jen navyšoval. Čistým plynulým výkonem si suverénně dojel pro první zlatou medaili české výpravy z tohoto mistrovství v čase 22:05 s náskokem 48 s na druhého Švýcara Simona Braendliho.

Middle – Kryštof pokračuje ve výborných výkonech a ve vyrovnaném závodě mužů bere bronz. Kryštof se po špatné volbě postupu na K7, která ho stála přes minutu, ocitl až na 19. místě. Úspěšně ale zbytek závodu stahoval a bez dalších mapových chyb vybojoval bronzovou medaili se ztrátou 1:27 min.

Štafety – průběhem úspěšné, ale ve výsledku nezdařené. Na trati 14,5 km 330 m převýšení a 22 kontrol rozjel Jiří Hradil závod na výbornou a předával Vojtěchu Ludvíkovi na šestém místě. Ludvík stáhl pořadí na místo čtvrté. Finishman Kryštof Bogar si závod užil a již na průjezdu ho publikum mohlo pozorovat v čele, s náskokem necelé minuty. To už se ale na shromaždišti události změnily. K českému ležení se donesla zpráva, že štafeta je diskvalifikovaná. Po krátkém prozkoumání byla informace zpřesněna na chybějící kontrolu č. 2 na 1. úseku. Jiří Hradil si ve sledu událostí nedočetl kód kontroly. „Stává se mi to jednou za 10 let,“ okomentoval. Kryštof Bogar tak sice dofinišoval na prvním místě, ale již bez aplauzu přihlížejících.

V dalších dvou závodech ve kterých se Kryštof postavil na start obsadil 14. místo v závodě s hromadným startem a 17. místo na longu.